Naše chovatelská stanice


Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice landseerů Amabella Křižanov, která byla zanesena do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice dne 11. 6. 2021.

Název naší chovatelské stanice vznikl spojením dvou jmen našich prvních fenek, a to Amálky a Belly (oficiálně tedy Abary, ale trošku jsme si jí přejmenovali)).

Proč jsem si vybrala právě toto plemeno­­­???? No, spíš bych řekla, že si vybralo ono mě. Byla to láska na první pohled😊.

Již od dětství pracuji se psy. No, a právě můj první pejsek byl landseer, který se mi vryl do srdíčka na celý život. Po pravdě ani nevím, jak se k nám ta naše první landseeří holka dostala. Bylo mi šest let, když rodiče pořídili štěňátko čehosi.... psal se rok 1981 a víceméně se v Čechách objevovali pouze psí rasy typu Německý ovčák, rotvajler, boxer atd. To štěňátko nám za pár měsíců narostlo do obřích rozměrů a my z dostupných zdrojů následně zjišťovali, jaká rasa by to asi mohla být😊. Z atlasu psích plemen jsme se dozvěděli, že to nejspíše bude landseer. Byla to neskutečná psí dáma se svým názorem, což jsem na ní velice obdivovala. Možná bych mohla napsat, že byla až namyšlená))). S touto fenkou jsem strávila krásných třináct let.

Bohužel čas měří pejskům jinak než lidem a má nezapomenutelná fenka odešla do psího nebe. Od té doby jsem se marně snažila pořídit si štěňátko této rasy znovu, ale chovatelské stanice landseerů, zde v Čechách, byly zcela ojedinělé.

Před dvěma lety se mi konečně podařilo uskutečnit si svůj sen. V té době jsem měla pouze jednoho pejska (Jacka Russella teriéra jménem Eliáš), a tak když jsem náhodou narazila na právě narozená štěňátka v chovatelské stanici Baracota bylo rozhodnuto....zamluvili jsme si psí holčičku, kterou jsem přejmenovala na Bellu právě podle mé první fenky. Vzhledem k tomu, že jsme dost cestovali, a to i s pejsky, měla jsem jedinečnou příležitost poznat její chování i v netypických situacích a musím říct, že její povaha mě natolik uchvátila, že jsme si vzali ještě i její sestru Amálku, ačkoliv nás od toho všichni, co se zabývají chovem odrazovali 😊.

Neříkám, že jsem neměla trošku strach z toho, že budu mít doma hned dvě nevycválaná štěňátka, ale dnes musím říct, že to byla nejlepší volba v mém životě. Holkám jsou nyní dva roky a společně s Eliáškem tvoří nerozlučnou trojku, která jede ve všech malérech společně. 😊

Tímto bych chtěla z celého srdce poděkovat chovatelské stanici Baracota, tedy jejímu majiteli Michalovi Burkoňovi, díky kterému máme dvě zcela vyrovnané fenky, které povahově naprosto odpovídají charakteristice tohoto plemene. Holky jsou přátelské, milé, mazlivé... prostě naše zlata...